Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Renata
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso,podala jsem si sama o žádost o invalidní důchod,který mi byl zamítnut,jelikož je pokles prac. schopnosti pouze 30%.Rozhodujícím zdravotním postižením je víceetážové vertebrogenní 20%,k tomu jsem přikládala další lékařské zprávy,které se netýkají jen páteře, kdy se hodnota navýšila o 10%. Doposud mi nebyla určena diagnoza z revmatologie,kterou má komise. Poslední zpráva z revmatologie,kterou má komise je ze dne 26.1 2012.Komise rozhodla o zamítnutí 21.2.2012.Další vyšetření u revmatologa bylo 26.2 2012 s tím,že mě předává lékař do péče neurologa.S tím nesouhlasí oční lékař a posílá mě k jinému revmatologovi,kde jsem objednána příští týden.Čeká mě také vyšetření na imunologii.Na pracovní neschopnosti jsem od 29.9.2011 doposud.Chci podat námitku o rozhodnutí,ale nevím zda mám doložit další lékařské zprávy,nebo to nechat tak.Sesbírat další lékařské zprávy a zažádat znovu o invalidní důchod.Pokud zažádám znovu o invalidní důchod musím být na neschopence? Pracuji jako zubní instrumentářka,je to práce,která mě baví,vždy jsem chtěla pracovat ve zdravotnictví.Mám dokonce 2rekvalifikační kurzy.Kurz ošetřovatelský z roku 2003,ale s umístěním do práce byl problém zdravotní.V roce 2004 kurz na zubní instrumentářku a práci jsem si našla.Je to velmi zajimavá a hezká práce a není tak fyzický náročná oproti jiným profesím i přesto se vyskytly další zdravotní problémy,které mě omezují vykonávat tuto hezkou práci v plném rozsahu.Pacienta nezajímá můj zdrav. stav, jsem tam od toho abych ho podpořila a ujistila,že vše dopadne dobře,Taktéž očekává i můj zaměstnavatel,abych se chovala profesionálně a zodpovědně i když je to někdy těžké.Ještě jednou Vám děkuji za radu jak mám dál postupovat. S pozdravem Renata

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

pokud byste chtěla opět žádat o ID, tak je skutečně nezbytné, abyste byla v dlouhodobé  pracovní neschopnosti. Ten Váš problém je v tom, že Vy máte pravděpodobně více nemocí, ale podle zákona je možné zvýšit procento pracovní neschopnosti u vedlejších nemocí nejvíce o 10 %. Proto nevím, zda Vaše nová žádost by byla úspěšná.

S pozdravem Václav Krása