Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Dagmar
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, pane Krása chtěla by jsem se vás zeptat na výpočet důchodu jestli je to správně.Manžel měl roky 1 stupeň in.důchod potom dostal 3 stupeň, měl ho rok a snížili mu ho na 2 stupeň ale ještě 13 měsíců pobírá částku ze 3 stupně.Teď dostal 3 stupeň ale výpočet mu udělali z 2 stupně .Je tedy dost ztratný. Neměl se počítat důchod z 3 stupně?Když mu počítali výpočet 1 na 3 stupeň tak mu to brali z odpracovaných let a teď mu to berou z 2 stupně invalidního důchodu.Děkuji moc za odpověď.Dagmar

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dagmaro,

obávám se, že výpočet je správný, ale mohu se mýlit. Od 1. 10. 2011 je nový propočet pro stanovení výše důchodů obecně. Došlo ke snížení výpočtové základny u nižší příjmů a zvýšení výpočtu pro vyšší příjmové skupiny. Je možné, že právě na této změně Váš manžel prodělal. Přesto Vám doporučuji, aby Váš manžel podal na ČSSZ stížnost na stanovenou výši důchodu a požádal o nový propočet.

S pozdravem Václav Krása