Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Petr
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den byl mě přiznán invalidní důchod druhého stupně ve znojmě a při podání žadosti o důhod mě paní Mladénková vubec neřekla že si mám požádat o zálohu na důchod a ted mě lhala do očí když jsem s přitelkyní se šel zeptat na tu zálohu a prej jsme řekli že ji nechcem ale při tom jsem byl rok na neschopence a bral jsem 5000kč měs a ted nebudu mět nic jen trochu z uřadu práce ale netuším z čeho budu platit na děti a zač budem jíst a ještě mě doporučili odjed do lečebny do košumberku ale zač dá se dodatečně zažádat o zálohu děkuji za odpověd Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

samozřejmě, že můžete požádat o zálohu na ID. Učiňte tak prostřednictvím okresní správě sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása