Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Oulehlová
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso,

chci Vás požádat o zodpovězení dotazu. V letošním roce bych měla jít pravděpodobně k LPK. Více než 30 let se léčím na epilepsii. Před 9 lety jsem byla na operaci mozku (farmakoresistentní epilepsie temporálně). Operace byla provedena celkem úspěšně, ale stále užívám léky a v měsíci se vyskytne až 10 parciálních záchvatů. Mám neuropsychický deficit a také menší poruchy paměti (zapomětlivost). Pobírám ČID 2. st. a pracuji jako administrativní pracovnice. Ale jsem zaměstnaná ve firmě na dotace dle §78zák. o zaměstnanosti. Proto bych Vás chtěla požádat, jestli s tímto postižením budu mít stále nárok na ID, protože statut OZZ od letošního roku byl zrušen a já bych tím pádem přišla o zaměstnání. Děkuji mnohokrát. Také Vás žádám, zda by bylo možné zaslat odpověď na email.  S pozdravem Oulehlová E.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Oulehlová,

nejsem posudkový lékař a dnes jsou podmínky posuzování velmi přísné. Doporučuji Vám, abyste před LPK nedělala hrdinku a spíše svoje obtíže trochu lépe popsala. Bude hodně záležet na zprávě Vašeho ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása