Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Gabriela
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý večer,chtěla bych poradit jsem od 14.4.2011 na nemocenské  7.1.2012 mi skončila  podpůrčí doba požádala jsem o prodloužení bylo mi na základě posudku mé obvodní lekařky vyhověno a prodlouženo do 7.3.2012 tedy o dva měsíce můj zdravotní stav dle vyjádření lékařky je horší a do budoucna se bude spíše zhoršovat  mám problémy s páteří jak krční tak bederní v souvislosti s těmito potíži jsem se stala v 45letech inkontinentní což je pro mě nepřijemné dále mi byla zjištěna cukrovka zatím na dietě, chodím na veškerá vyšetření. Čeho se můj dotaz týká chtěla bych požádat o částečný důchod ale nevím zda mi ho uznají  mám ještě jeden dotaz tady u nás na úp jsem se ptala na změnu pracovní schopnosti s tím že jsem vzhedem k mým zdravotním potížím našla vhodné zaměstaní ale chtějí jen se změnou prac.schop. na úp mi zdělili že to už od nového roku není tak se chci zeptat Vás kam se obrátit a co potřebuji za doklady k vyřízení velice děkuji za Váš čas mi věnovaný a za odpověd opravdu si nevím rady a tady mi každý říká něco jiného  s pozdravem p.Smetanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gabrielo,

doporučuji Vám zažádat o ID na OSSZ. Bylo by dobré, aby Vám byla dále prodloužena podpůrčí doba, aby lékař Vaši žádost o ID podpořil.

S pozdravem Václav Krása