Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jindřich
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,chtěl bych poradit a zeptat se na situaci ve které se nacházím.Milulý rok v dubnu jsem si zlomil patní kosti na obou nohách (tříštívá zlomenina),v  nohách mám stále dlahy a šrouby,které mě tam podle lékařů už asi zůstanou.Nebyl to pracovní úraz a v době,kdy se mě úraz stal jsem byl veden na pracovním úřadě a jsem tam veden doposud.Bohužel nepobírám žádnou nemocenskou ani podporu ani jiné dávky.Letos v dubnu to bude rok od úrazu a chtěl bych si zažádat o částečný invalidní důchod,jelikož i po 3/4 roce vydržím stát tak hodinu na nohou ,nohy pořád bolí a ujdu asi 1/2- 1km.Pro mě je to výkon ,protože jsem 3měsíce nechodil vůbec ,pak následovaly 3měsíce rehabilitace a pak lázně.Celý život ,než jsem skončil na úřadu práce ,jsem pracoval jako dělník ve stavebnictví a nedovedu si představit ,že bych se tam měl vrátit.Chtěl bych se zeptat jestli mám šanci dosáhnout alesponˇ na část. invalid. důchod I.stupně.Moje obvodní lékařka totiž tvrdí,že to nemá cenu ,že se invalid.důchod na bolest nedává a že si mám pomalu hledat práci . a že  to konzultovala i s posudkovým lékařem. Podotýkám ,že si veškeré zprávy  které jsme jí posílaly každý měsíc od lékařů z nemocnic četla asi po 1/2 roce.Moc děkuji za odpovědˇ      Jindřich

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jindřichu,

pokud nemáte žádné objektivní potíže, pouze bolestivost, tak se domnívám, že nemusíte uspět se žádostí o přiznání ID I. stupně. Zkusit to však můžete. Ž8dost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása