Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Daniela
Předmět Dotaz
Dotaz

Děkuji Vám pane Kráso za odpověď.Abych to uvedla na pravou míru. Loni, než jsem žádala o ČID,který mi nebyl přiznán, jsem byla více než rok v PN s autoimunitním onemocněním, ke kterému se přidala RA. Pro potíže s klouby, otoky a dalšími komplikacemi jsem se nemohla zapojit do pracovního procesu, s vyjímkou 2 měsíců. Stále absolvuji návštěvy lékařů a můj zdrav. stav je mizerný. Proto chci znovu o ID požádat. Musím čekat přesně rok od data minulého podání, nebo můžu požádat dřív. Ještě jednou děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danielo,

žádné lhůty pro opakované podání žádosti o invalidní důchod stanoveny nejsou.

Jedinou podmínkou je pravomocné ukončení předchozího řízení o přiznání invalidního důchodu.

To znamená, že jakmile je rozhodnutí odvolacího orgánu v právní moci, můžete ve dnech následujících podat novu žádost o invalidní důchod.

V případě dalších dotazů, prosím kontaktujte poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonicky: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása