Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Daniela
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, zdravím Vás a prosím o odpověď. Jak je to s podáním žádosti o část. invalidní důchod znovu(podruhé), pokud mi nebyl loni přiznán a já mám stále zdravotní problémy, které mi komplikují život. Je to až po roce, nebo i dříve. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danielo,

invalidní důchod je zpravidla přiznáván při dlouhodobých zdravotních obtížích nebo při trvalém zdravotním postižení, které významným způsobem ztěžuje životní a pracovní podmínky občana. Z pravidla se o invalidním důchodu uvažuje pakliže občan je v pracovní neschopnosti déle jak půl roku. Podat si žádost o invalidní důchod bez předchozí pracovní neschopnosti je poněkud nestandartní a domnívám se, že taková žádost nemusí být úspěšná.

S pozdravem.

Václav Krása