Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Eva Pavlíčková
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den, mám k Vám dotaz a spíš potřebuji poradit.Jsam 6 let po odstranění štítné žlázy pro zhoubný nádor.Beru Letrox 200 mg denně.Mám přiznánu OZZ/bez fyzického a psychického přetěžování - což se ve většině případů děje/ a protože jsem večer kolem 18 hodiny denně už hodně unavená, což způsobují nadměrné dávky Letroxu, tak nedokážu pracovat na odpolední směnu, která je do 20 hod. a může se i posunout déle...Domů chodím vyčerpaná, pak nemohu spát a toto provází žaludeční a střevní problémy.Zkusím svého zaměstnavatele písemně požádat o zproštění těchto odpoledních směn, ale spíš to nepůjde.Chtěla  bych vědět, co mohu a musím udělat pro přiznání ČID a pracovat třeba v chráněné dílně na poloviční úvazek.Je mi 45 let.

Děkuji za opdpověď, radu a Váš čas Pablíčková Eva

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlíčková,

požádejte si na OSSZ o ČID a bylo by vhodné, aby žádost doporučil Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása