Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Pavla Nováková
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane předsedo,

         mám na Vás dotaz ohledně rozhodnutí, zda zažádat o invalidní důchod, Jsem již deset let bez jedné ledviny, s dvěma výhřezy  na bederní páteři a po četných operacích skoro neslyším na jedno ucho. Pracuji jako zdravotní sestra.

          Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Nováková

         

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

domnívám se, že pokud normálně pracujete a nejste dlouhodobě v pracovní neschopnosti, nemáte příliš šancí na přiznání ID. Pokud můžete pracovat, tak byste neměla o něj ani usilovat, protože potom byste mohla mít problémy ve Vašem zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása