Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Veselá
Předmět Dotaz
Dotaz Přeji pěkný den ráda bych se informovala na invalidní důchody. Rodina je toho názoru, že bych se měla informovat, zda na to nemám náhodou právo.Je mi 34let a od dětství mám skoliozu, nyní se na RTG ukázalo: DS páteře- L5-28sin-L1-46dx-T8-27sin-T2.Další: Esenciální hypertenze(2-3st.),nerevmatické onemocnění dvojcípé chlopně NS a celiakie.Bohužel jsem nikdy nepracovala a plně se starala o děti,které prozatím dostávají"pečovák" na celiakii(žel nejsem ani vyučená kvůli skolioze-nyní jsem nastoupila do kurzu a čekám zda mě příjmou na dálkové studium pedagogiky pro asistenty).Neznám podmínky a také se trochu stydím.V lednu nastupuji na ÚP,ale už vím co mě čeká(už jsem na ÚP byla hlášená,když jsem měla potíže s pečovákem u nejmladší dcerky)a nyní při skolioze 46°+chronickou bolestí zad bude hodně velký problém si najít práci. Pokud je možné poradit, budu vděčná. Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veselá,

nejsem posudkový lékař a těžko se podle popisu dá stanovit míra invalidity. Doporučuji Vám, abyste si podala žádost o invalidní důchod a uvidíte jak dopadnete. Žádost se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása