Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Tomašova
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobry den,prosim Vas,mam 17 leteho,postiženeho syna,do 15 let pobiral Přispěvek na peči měl III.stupěn,ale ted cele dva roky se jen odvolavame,ale už na PNP prostě narok nema,je pry uplně zdravy ,nema narok ani na 1.stupen,ikdyž ma 8 bodu,ale ne.

CHci se poradit,jestli ma šanci jěště se nekde odvolat,psali jsme to i přes Ministerstvo.

Je možne požadat o ivalidni duchod,když synovi bude v dubnu 18 let?a jak dlouho předem mame požadat,jestli je ta možnost?

Moc Vam děkuji za odpověd.Tomašova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomašová,

o ID je možné požádat před dovršením 18 let věku, ovšem je potřerba zvážit, zda mu bude přiznán, když nesplňuje podmínky pro přiznání. Pokud nesouhlasíte s rozhodnutím posudkového lékaře, můžete se obrátit na krajský soud. Správní žaloba se podává ke správnímu soudu.

S pozdravem Václav Krása