Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Radmila Kotyková
Předmět Dotaz
Dotaz

DotazDobrý den, chci se zeptat jestli vydává ČSSZ nějaké rozhodnutí a co má obsahovat při přiznání invalidního důchodu III. stupně. Dostala jsem jen oznámení o výplatě důchodu kde je uvedena částka a den ve který bude důchod vyplácen.Jestli tento dopis slouží jako doklad, např. pro pojišťovnu. Již předtím jsem obdržela samozřejmě posudek o invaliditě z OSSZ. Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kotyková,

o přiznání důchodu dostanete rozhodnutí. Rozhodnutí musí obsahovat  na základě čeho bylo rozhodnuto a jakých ustanovení zákona. Dále, jak bylo rozhodnuto, datum, možnost opravných prostředků a další náležitosti, které určuje správní řád.

S pozdravem Václav Krása