Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Hillerová Eva
Předmět dotaz
Dotaz Vážení,potřebovala bych vědět, zdali mám nárok na důchod když se již 16 let léčím s cukrovkou.Mám ji v rozmezí 17 až 27 a nyní již nemohu pořádně chodit a špatně vidím,někdy se nemohu ani pohnout . Děkuji za radu a jsem s pozdravem Hillerová Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hillerová,

pokud Vám Vaše onemocnění způsobuje takové potíže, že nemůžete pracovat, tak byste měla mít nárok na přiznání invalidního důchodu. jen upozorňuji, že k přiznání invalidního důchodu je potřeba mít odpracovánu potřebnou dobu a to podle věku žadatele o invalidní důchod. Žádost o ID se podává na Krajské správě sociálního zabezpečení.

S pozdravem

Václav Krása