Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor Michal
Předmět DOTAZ
Dotaz

Dobry den chtel bych se zeptat,mamPID 3 stupne a v soucasne dobe pujdu na lekar.posud.komisi.Je mozne kdyby mi duchod snizili na 1 stupen abymuj duchod cinil asi 3300 kc kdyz ted pobiram plny 9600kc.Mam z toho obavy protoze nejsem prace schopen a nevim jak bych se pak uzivil.Moc dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

v zásadě je možné krátit Váš důchod zhruba na jednu třetinu, v takovém případě byste měl pravděpodobně nárok na některé dávky hmotné nouze, a to především na příspěvek na úhradu nákladů bytu. Pokud byste s rozhodnutím LPK nesouhlasil, tak máte možnost podat námitku, případně správní žalobu. Poradna NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel.: 266 753 427 Vám může poradit v případě námitky či podání správní žaloby.

S pozdravem Václav Krása