Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor eva
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,moc se omlouvám píši někam úplně poprvé a tak nevím zda to napíši dobře.V roce 1998 my byl přiznán ČID v únoru 2010 mi byl odebrán.Nepomohl ani nesouhlas,prý nesplňuji podmínky na přiznání ČID i když od soudního znalce z oboru neurologie vím že mám nálezy na páteři špatné.V březnu 2010 mi byl důchod ještě  vyplacen a v dubnu 2010 už bylo vše zastavené.Byl postup správný??Také by mě zajímalo jak člověk o kterém vím že má nálezy  na páteři lehčí,mohl ČID I.stupně zůstat,když se odebírají i u onkologicky nemocných.Už tedy ničemu nerozumím.Děkuji  moc Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

postup ČSSZ ve věci výplaty ČID byl správný. Když Vám byl odebrán ČID v 02/2010 došlo pravděpodobně k přehodnocení podle nové vyhlášky č. 359/2009 Sb., která vstoupila v platnost 1. 1. 2010. měla jste tehdy podat námitku a případně se obrátit se správní žalobou na Krajský soud. Doporučuji Vám podat si novoou žádost o ID.

S pozdravem Václav Krása