Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor katka
Předmět dotaz
Dotaz Vážený pane Krása, mám dotaz ohledně změny invalidity. Od roku 2004 jsem byla v PID, nyní jsem byla u LPK, kde mi invalidita byla snížená ze 3.st, na stupeň 2. Lékařka mi říkala, že částka, kterou jsem pobírala, by se neměla rok měnit, ale že si tím není jistá, proto se ptám vás. Nevím, přijde mi to nesmyslné. Ještě se chci zeptat, kdyby mi částku snížili o kolik to je procent? Když jsem pobírala 8OOO v PID, kolik by to bylo nyní ve 2.stupni? Pane Krása, poradíte mi? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Katko,

pokud jste v roce 2010 nebyla na kontrole Vašeho zdravotního stavu a míry invalidity, tak skutečně budete pobírat po dalších 12 měsíců ještě ID v původní výši. Po té Vám bude důchod snížen, a to pravděpodobně na 6000,- Kč měsíčně.

S pozdravem Václav Krása