Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Radka
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz jak dále postupovat. Před skončení podpůrčí doby dne 12.2.2011 jsem si v lednu na dopořučení mé lékařky zažádala o výplatu nemocenské po uplynutí podpůrčí doby, která mi byla prodloužena o tři měsíce tj.do 12.5.2011 včetně. Mezitím mi v dubnu bylo doporučeno si zažádat o invalidní důchod, čož jsem učinila. Samozřejmě ještě nemám žádné stanovisko ke dnešnímu dni ohledně inv. důchodu. Potřebovalabych poradit jak postupovat dále, jestli nemocenskou ukončit nebo mi bude při přiznáni důchod vyplácen od 13.5.2011, nevím co mám oznámit zaměstnavateli. Děkuji moc za Vaši ochotu a pomoc.  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

doporučuji Vám v každém případě požádat o prodloužení PN, a to doby  než obdržíte oznámení o tom jak jste uspěla s Vaší žádostí o ID. ČSSZ Vás sama poté vyzve k ukončení PN.

S pozdravem Václav Krása