Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Zorka
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,

pane Krasa není mi jasné proč když mi byl přiznám PID v roce 2009 , kontrola sice 2010 ale s tím, že PID i nadále tak proč když teď v roce 2011 snížen na II.stupeň  nemám nárok na těch 13 dávek.

Přitom posudkový lékař mi řekl, že budu brát  ještě 13 dávek.Takže jsem s rozhodnutím souhlasila.

Mně přeci nebyl znovu přidělen v roce 2010, ale pokračoval to je snad rozdíl.

Děkuji za odpověď

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zorko,

je tom právě proto, že Vám byla provedena kontrola v roce 2010. V tomto roce Vám bylo rozhodnutím posudkového lékaře stanioveno, že máte nárok na ID III. stupně a to již podle nového způsobu hodnocení. 13 výplat v plné výši se ponechalo v případě, že ID byl stanoven podle předpisů, platných před 1.1. 2010. Tuto podmínku byste sice splňovala, ale přezkoumáním v roce 2010 jste o tuto podmínku přišla.

S pozdravem Václav Krása