Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Šárka
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, mám následující dotaz: do 31.12.2009 jsem měla ČID-TRVALE, OD 1.1.2010 JSEM MĚLA ID I.STUPNĚ. Dne 23.2.2010 PK MPSV přehodnotila můj zdrav.stav a určila míru poklesu prac.schopností na 50%, mám tedy nárok na přeřazení do ID II.stupně, a současně i na přepočet důchodu. Děkuji Vám.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

pokud máte pokles pracovních schopností na 50% tak by Vám měl být přiznán ID II. stupně, tusíž i přepočet důchodu. Doporučuji Vám návštěvu OSSZ.

S pozdravem Václav Krása