Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor JARKA
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den.Dne 18.7.2009 mi byl přiznán ČID. Po operaci totální endoprotézi kyč kloubu jsem dostsla PID 11.11.2009.na 1.rok.Posudkový lékař mi odebral PID 3.stupně 14.3.2011 apřiznal ČID 1.stupně trvale.Ale pořád nemám rozhodnutí o PID 3.stupně.Stále mi chodí ČID.Chci se zeptat zda při dorovnání PID 3.stupně bude odečten ČID 1.stupně,a zda mám nárok na výplatu 13.důchodu.Dekuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarko,

při dorovnání PID Vám samozřejmě bude odečtena vyplacená částka za ČID. Po opětovném přiznání ČID by jste měla obdržet ještě 13 splátek ve výši PID. Doporučuji Vám dojít si na OSSZ a urgovat je o vydání rozhodnutí o přiznání PID.

S pozdravem Václav Krása