Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Vladimír Zadražil
Předmět Dotaz
Dotaz Vážený pane Krása, v roce 2005 jsem s bodovým ohodnocením zdravotního stavu byl zařazen jako částečně ivalidní a to za velmi významné onemocnění tří tepen s bobře vytvořeným kolaterálním oběhem a nabídkou operace na 4-5x CABG elect., kterou jsem z osobních důvodů odmítl. Dokumentaci mohu zaslat k nahlédnutí. Loni v září mě předvolali ke komisi a zde mi č.ivalidní důchod odebrali. Z neznalosti zákona jsem neprovedl okamžité odvolání a teď nevím co s danou situací. Od doby vyšetření je můj zdravotní stav stabilizovaný nicméně omezující.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zadražile,

nejlépe bude když si podáte novou žádost o ID. Pokud Vám nebude přiznán, tak můžete podat námitku do 30 dnů od obdržení rozhodnutí o případném zamítnutí žádosti. Jinou možnost nemáte.

S pozdravem Václav Krása