Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jiří
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, pane Krása.

Měl bych na vás takový dotaz, mám neléčenou diagnózu ( perthes ). Nevím jestli máte nějaké skušenosti s touto nemocí. Mám kratší nohu o 3 cm, a díky tomu i skoliózu páteře. Při větší zátěži a nebo delším stání si musím sednout. Nemohu dlouho stát vydržím asi 30 minut a musím si na chvíli odpočinout. Proto by mě zajímalo jestli je možné s touto diagnozou dosáhnout částečného důchodu.     S pozdravem   Škývara Jiří

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Škrývaro,

nevím zda je Vaše zdravotní postižení takového charakteru, aby opravňovalo k přiznání ID. Je třeba si uvědomit, že se při posuzování zkoumá pokles pracovních schopností. Při I. stupni ID musí být pokles pracovních schopností větší než 35 %. Zvažte prosím sám, zda tomu tak je. Pokud se domníváte, že ano, potom požádejte o ID. Doporučuji však, aby Vám Váš lékař ve svém stanovisku podpořil přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása