Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Anželika Havránková
Předmět dotaz
Dotaz

 

Dobrý den pane Pkrása chtěla bych jse Vás zeptat.

 

Jmenuji se Anželika Havránková a je mi 38 let. Jsem po dvou operacích ramen a operaci krční páteře a operaci bederní páteře. Po dobu čtyř let jsem měla přiznán plný invalidní důchod. V lednu tohoto roku mi byl plný ID snížen na druhý ID. Při jednání u posudkové komise mi lékař sdělil, že se mu podařilo mě protlačit alespoň do druhého stupně ID, s čímž jsem samozřejmě ihned nesouhlasila, s tím, že proti tomuto rozhodntí podám námitku. Na toto ni bylo přítomným lékařem sděleno, nebojím se uvést i vyhrožováno, že se mi může stát i to, že skončím v prvním stupni ID ( jednání byl přítomen i můj manžel). V současné době tedy pobírám ID druhého stupně ve výši 6200,-Kč a jsem přihlášena na pracovním úřadě. Tam jsem jim také uvedla, že se chci proti rozhodnutí o změně stupně ID odvolat-podat námitku a na to mi oni uvedli, že jakmile mi přijde rozhodnutí z ČSSZ z Prahy, tak jim ho mám přinést a až podle výsledku mého odvolání-podání námitky mi zpětně vyplatí podporu k mému ID- JE TO PRAVDA ?

K mému zdravotnímu stavu bych chtěla dále uvést, že nemohu nastoupit někam do zaměstnání ( s mou zdravotní diagnozou by mě stejně nikdo nezaměstnal), mám omezenou hybnost ramen a omezenou hybnost krční i bederní páteře, trpím velkými bolestmi a abych mohla fungovat i jen doma musím užívat léky na bolest ( mám předepsaný Tralgit). Jsem stále v péči Spondilochirurgie Motol ( při kontrole v Únoru letoního roku jsem měla opět nějaký nález v bederní páteři a opět mě oslali Mag.rezonanci- výsledek ještě nemám) dále dojíždím na Neurologii do Chebu, kde se lékař také velmi '' pozastavil'' nad výsledkem rozhodnutí posudkové komise, stím, že mi sdělil, že já už na tom nikdy nebudu lépe, ale jen to budem udržovat. Věřte mi, že po všech letech a všech operacích, bolesti, kterou mám bych raději ''dřela  od rána do večera'' , ale byla bych zdravá. ( K tomu také uvádím, že než jsem onemocněla, tak jsem pracovala tvrdě, jako šička a taky mám ID druhého stupně ve výši 6200,- Kč na což mi také při jednání na pracovním úřadě bylo řečeno, že ať jsem ráda, že někteří nemají takový ani plný důchod, ale za to já přece nemohu).

Chtěla bych Vás dále poprosit o radu jak správně postupovat při podání námitky proti rozhodnutí ČSSZ o změně výše ID a ještě s tím, kdo by mi poradil, jak je to vlastně s posuzováním zdravotního stavu posudkovým lékařem, protože jsem pevně rozhodnuta se bránit.

 

Děkuji Vám předem za odpověď Anželika Havránková

 

Odpověd na dotaz: