Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor Eva Špačková
Předmět DOTAZ
Dotaz

Dobrý večer p.Kráso,

chci se zeptat,jak mám reagovat na danou situaci: 24.2.2011 mám předvolání  na OSSZ v Ostravě z důvodu podání námitky proti Rozhodnutí ČSSZ  Praha ve věci invalidního důchodu.Měla jsem 3.stupenˇinv.důchodu a byl mi celý odebrán.Moc si nedělám naději,tak se proto ptám,jestli mám nějak reagovat,když mi invalidita bude opět zamítnutá,mám zhoršení stavu a podklady od odborných lékařů s pravidelnými kontrolami jsem doložila.Budu se po případném zamítnutí odvolávat znovu,jak jsem již zjistila dle Vašich pokynů,jak postupovat v zamítnutí.Jen se mi jedná,jestli mám něco podepisovat a oznámit jim,že se budu opět odvolávat a žádat o invalidní důchod nově. Děkuji Vám     Eva

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Špačková,

pokud byste neuspěla u námitkového řízení, potom máte možnost podat tzv. správní žalobu. Žaloba se podává ke krajskému soudu, neplatí se poplatky. Musíte jí podat až dostanete rozhodnutí o zamítnutí námitky. Tudíž je jedno zda podepíšete protokol či nepodepíšete. S tím, jak má vypadat žaloba Vám může poradit poradna NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása