Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Horká Jana
Předmět Dotaz
Dotaz

Pane Kráso,

prosím při posuzování u LPK jak jsem se dočetla se přihlíží k jedné nemoci,která se měří %.Můj dotaz je : při onemocnění páteře bederní a krční se posuzuje dohromady,nebo každá část páteře zvlášt ?

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horká,

na tento dotaz neumím odpovědět. Nejsem posudkovým lékařem. Zdá se mi, že z logiky věci by mělo být Vaše postižení posuzováno dohromady, neboť se jedná o stejný druh postižení, ve stejné oblasti těla, ale posudkový lékař může mít zcela jiný názor. Jsoun zcela nevyzpytatelní.

S pozdravem Václav Krása