Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Baierova jana
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den ,můj zdravotní stav se zhoršil a proto si žádám o ĆID.Mám postižení vrozené obou nohou,kong.hypoplázie 3 a 4  MTTbilat.Potřebovala bych se zeptat zda mám právo aby my ortoped napsal do lékařské zprávy ,doporučil  že nemohu vykonávat některá povolání apod.Tvrdí my že nemůže jen napsat diagnozu.,Předem děkuji za odpověd´ Baierova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Baierová,

bylo by dobré, kdyby Váš ošetřující lékař, že vzhledem k Vašemu zdravotnímu postižení je velmi omezen výběr vhodných zaměstnání a z tohoto důvodu doporučuje ČID.

S pozdravem Václav Krása