Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Igor Gwizdz
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, začátkem ledna roku 2011 jsem byl na PK v Kroměříži, kde jsem byl přeřazen z 3 na 2 stupeň invalidity s tím, že rok budu pobírat stejné peníze a roku 2012 se hlásit na UP (asi půjdu ještě na komisi za rok) s rozhodnutím jsem nesouhlasil a odmítl podepsat protokol o jednání s tím, že dotyčná lékařka mě asi 3 min přesvěčovala abych podepsal(nepodepsal jsem). Ano vím, že mám nárok na odvolání, ale na co bych se měl odvolat když bych podepsal a souhlasil podpisem při PK.Je mi 45 let a co se týče důchodu ten pobírám 10let. Od svých asi 8let mám epilepsii a asi od 31 roku se projevilo revma 3 stupně a aby toho nebylo málo ze zaměstnání se projevily karpální tunely, celý život jsem pracoval jako krejčí, řemeslo které mě bavilo a baví doposud.Zdravotní stav se nelepší je pořád stejný. Když se odvolám a komise potvrdí rozhodnutí mám nárok ještě na odvolání? A mám ještě dotaz, jestli se můžu rozhodnout ke kterému lékaři jít při PK. Děkuji za odpověď Igor Gwizdz

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Gwizdzi,

protokol jste měl podepsat, protože Váš podpis pouze potvrzuje, že jste byl s protokolem seznámen. Námitku proti rozhodnutí LPK můžete podat až obdržíte rozhodnutí. Pokud byste neuspěl s námitkou tak můžete podat správní žalobu, která se podává ke krajskému soudu. Pokud máte podezření na podjatost posudkového lékaře, můžete na něj podat stížnost na odbor posudkové sluižby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása