Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Hick Eduard
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobry den jsem po operaci paty.Mam tam srouby ktere tam uz zustanou.Hybnost nohy bude omezena.Pracuji jako sadrokartonar.Mohu zadat o castecny invalidni duchod?Dekuji Hick

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Eduarde,

pokud Vám Vaše zdravotní postižení nebrání vážným způsobem ve Vašem zaměstnání, tak se obávám, že by Vám ČID nebyl přiznán. ČID je přiznán při poklesu pracovních schopností nejméně 36 %, což je poměrně vysoké číslo. Musíte zvážit sám svoji situaci, ale ve Vašem případě spíše předpokládám, že neuspějete.

S pozdravem Václav Krása