Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor zdenka
Předmět dotaz
Dotaz

dobry den,prišlo mi rozhodnutí z Prahy,dne 17.5.jsem byla na prvni kontrolni lekarske prohlidce,kde mi snizili pid na castecny 1.stupne.v rozhodnuti se pise ze podle ustanoveni od 10.10.2010 namisto inv.duch.pro invaliditu tretiho stupne inv.duch.pro invaliditu prvniho stupne.myslela jsem ze mi prijde kolik budu brat castecneho duchodu a nevim jestli mi to prijde az v roce 2011,a do kdy budu brat plny duchod jestli do kvetna nebo cervna.a jestli jsem cast. invalidni od kontroly 17.5. nebo od 10.10.dekuji za odpoved.vidisevska.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vidiševská,

při změně ID ze III. stupně na I. nebo II. stupeň má příjemce právo, pokud byl důchod ve III. stupni stanoven před 1.1. 2010, pobírat důchod ve III. stupni ještě po 13 následujících měsíců od data rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása