Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Karlová
Předmět dotaz
Dotaz

od července 2010 mám ukončený pracovní poměr,a přešla jsem do pid.Ještě mi nebyl vyměřen ivalidní důchod,takže jsem bez finančních prostředků.Chtěla bych vědět jaké mám možnosti získat podporu,nebo jinak finančně zajistit než mi bude pid.vypláce.Děkuji za odpověď-Karlová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Karlová,

doporučuji Vám, abyste se obrátila na odbor sociální péče a požádala o dávky hmotné nouze s poukazem na skutečnost, že Vám dosud není vyplácen ID ve III. stupni. Vzhledem k tomu, že Vám důchod bude určitě zpětně doplacen k datu přiznání, může odbor sociální péče později požadovat vrácení poskytnutých finančních prostředků na dávku hmotné nouze. Píši Vám to proto, abyste s touto eventualitou dopředu počítala.

S pozdravem Václav Krása