Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jan
Předmět dotaz
Dotaz

Dobry den,

Prosim vás chtěl jsem se zeptat, je mi 59let v roku 2007 mi byla přiznana choroba s povolani na ruce těžkou neuropatii. Jestli,když je choroba s povolani mam narok na častečny důchod? děkuji vám za odpověd   Jan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

nemoc z povolaní ještě nutně nemusí znamenat nárok na přiznání invalidního důchodu. Záleží na míře poklesu Vašich pracovních schopností. Doporučuji Vám, abyste se poradil s Vašim lékařem a na základě jeho stanoviska, případně požádal o ID.

S pozdravem Václav Krása