Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz.

Autor Petr
Předmět dotaz.
Dotaz Dobrý den. Dne 12.12 2009 jsem byl vyzván k mimořádné kontrole posouzení zdravotního stavu, kde mně posudková lékařka po prostudování zdravotní dokumentace sdělila že jsem i nadále plně inalidní. O týden později mně přišlo nové předvolání ke kontrole kde mně jiná posudková lékařka sdělila že se před týdnem spletli a že už nejsem plně ivalidní ale jen částečně.Písemné rozhodnutí od ČSSZ mi přišlo až v roce 2010 takže jsem podal námitku proti rozhodnutí kde jsem taky neuspěl a potvrdili že jsem ivalida 2.stupně a že výše invalidity je 50%.CHtěl bych nyní podat správní žalobu protože dle mého zjištění podle novelizace procentního ohodnocení mého zdravotního stavu nepostupovali správně.dle mého zjištění je nemoc kterou trpím a je potvrzena odbornými nálezy a EMG vyšetřením v jejih tabulkách ohodnocena 70-80%takže 3 stupeň invalidity.Jenže nevím kdy můžu podat správní žalobu když mně už tři mněsíce nepřišlo rozhodnutí od ČSSZ po podání námitky je nějaká zákoná lhůta nebo to nemusí posílat vůbec? Děkuji Petr.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

doporučuji Vám, abyste se okamžitě obrátil na OSSZ se žádostí, proč ČSSZ nereagovala na Vaši námitku. Doba tří měsíců je příliš dlouhá na vyřízení námitky.

S pozdravem Václav Krása