Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor petra Chvojanová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem 7 let po operaci kyčle a čeká mě v budoucnu umělá bude mi 18 a ještě budu rok ve škole.Mám  nárok až dodělám školu na poloviční indvalidní důchod?Děkuji předem za odpověď    Petra Chvojanová

Odpověd na dotaz:

Vážemá paní Chvojanová,

doporučuji Vám, abyste požádala při dovršení věku 18 let o invalidní důchod z mládí. Jakmile budete žádat později, budete muset mít odpracovánu určitou dobu. Žádost o ID Vám musí doporučit Váš odborný ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása