Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lucka Most
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den, trpím akutní extenční blokádou LS páteře a lehkým syndromem KT bilat a již rok se léčím s loketním kloubem. Zajímalo by mne zda s těmito zdravotními problémy mám nárok na částečný invalidní důchod či průkaz nějakého zdravotního omezení.

                                                                                                                      Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucko,

vždy záleží na posudkovém lékaři a na jeho posouzení. Nelze dopředu říci, jak Váš zdravotní stav posudkový lékař posoudí, i když má k dispozici vyhlášku č. 359/2009 Sb., o posuzování  invalidity.

 

S pozdravem Václav Krása