Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jiří
Předmět dotaz
Dotaz

Dotaz
Dobry den,
prosim, chci se zeptat. Pracuji. Chci si pozadat o CID, /1.nebo 2.stupen/. Musim byt v pracovni neschopnosti? A jak dlouho? Je stanovena nejaka lhuta? Nebo mohu zazadat jeste v dobe, kdy jsem v pracovnim procesu?
Moc dekuji za odpoved a preji hezky den. I.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

ID není přiznáván na požádání. Je přiznáván pokud je zdravotní stav takový, že výrazně omezuje pracovní schopnost. To se projeví jen dlouhodobou pracovní neschopností. Návrh na přiznání doporučuje zpravidla ošetřující lékař, ale jen když je zřejmé, že zdravotní stav je dlouhodobě špatný.

S pozdravem Václav Krása