Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jančová.Iva
Předmět Dotaz
Dotaz

Od října loňského roku jsem bez obou ledvin,otu první jsem přišla v roce 1986. Nyní jsem 3x týdně závislá na dialýze a spoustu lécích.Mám ČiD a v listopadu jsem žádala o plný ID. Bohužel mou žádost zamýtli, protože prý musím být rok na neschopence a pak si teprve můžu zažádat o plný důchod. Připadá mi to dost hloupé vzhledem k tomu, že můj zdravotní stav se nijak nezmění. mám v e zdravotních zprávách několik diagnoz a nemocenské dostávám jen 2.000 kč plus ČID.Můžete mi poradit co mám dělat?

Předem děkuji Jančová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jančová,

souhlasím s Vámi, že je to poněkud hloupé čekat a pobírat dávky v pracovní neschopnosti, když je zřejmé, že Vám bude přiznán ID III. stupně. Doporučuji Vám, abyste žádost podala v období asi 6-7 měsíců Váší pracovní neschopnosti. Myslím, že už by Vám měl být ID III. stupně přiznán.

S pozdravem

Václav Krása