Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor lukáš
Předmět dotaz
Dotaz

Slyšel jsem, že jsou jednotlivé dg někde procentuálně ohodnoceny pro posouzení invalidního důchodu. Kde takto ohodnocené dg mohu nalézt? nevím zda si mám vůbec o důchod žádat, tak bych se chtěl podívat kolik % má moje dg. Také jsem slyšel, že nestačí mít chorobu, ale musí být nějak chorobou změněny orgány nebo kosti. je to pravda? Mám dosti zvláštní onemocnění a trpím bolestmi. Zatím ale žádné poškození na skeletu nemám. Díky za odpověď Lukáš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lukáši,,

procentní ztráta pracovních schopností je uvedena u jednotlivých dg. ve vyhlášce 359/2009 Sb., o posuzování invalidity. Není pravda, že k přiznání ID musí dojít k poškození jednotlivých orgánů. Důležité je, jak zdravotní postižení snižuje možnost pracovního uplatnění.

S pozdravem Václav Krása