Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Martin Klímek
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

obracím se na Vás s tímto dotazem: v roce 1997 mi byl přiznán čid s 33 body dle posudku.Od roku 2010 proběhla nová diferencializace čid důchodů-důchod je mi vyplácen ve stejné výši a čssz mi bylo vzděleno,že jsem invalidní ve druhém stupni,což znamená,že bych měl mít 50 bodů dle nových výměrů.

Prosím Vás tedy o vzdělení,jak mám na celou tuto záležitost pohlížet.Mockráte děkuji a s pozdravem Martin Klímek

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Klimku,

předpokládal bych, že Vám bude přiznán I. stupeň invalidity. Je možné, že jste byl od přiznání ČID na kontrole zdravotního stavu a procento poklesu pracovních schopností Vám bylo zvýšeno. V každém případě Vám bude důchod vyplácen až do doby než by bylo vydáno nové rozhodnutí, pokud budete pozván na kontrolu zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása