Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Kateřina
Předmět dotaz
Dotaz Pane Krása nikde jsem se nedočetla zda při změně stupně invalidity musím o změnu výše invalidního duchodu žádat nebo zda mi bude rozhodnutím o změně automaticky upraven.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kateřino,

při změně stupně invalidity z II. na I. se výše důchodu nemění. Pouze v případě změny ze III. na II. či I. dochází ke snížení ID. Toto snížení je provedeno ČSSZ bez žádosti. Při této změně má poživatel právo obdržet ještě 13 splátek původního důchodu a teprve od 14 měsíce dochází k výplatě nižšího důchodu.

S pozdravem Václav Krása