Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Fialová Věra
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den.

Chtěla jsem se zeptat na jaký stupeň inv. důchodu mám nárok. Je mi 43 let. V únoru tohoto roku jsem absolvovala operaci totální endoprotézy levé kyčle. Současně se léčím   s kořenovým syndromem na podkladě spondylolistézy L5/S1.  Dle EMG vyš. -radikulopatie kořene L5 středně těžká. Od roku 2008  mám částečný inv. důchod.

        S pozdravem Fialová Věra   Kroměříž  9.3.2010

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fialová,

na Vaši otázku nelze přesně odpovědět. Domnívám se, že operace endoprotézy kyčle ještě nemusí znamenat nárok na plný ID. Záleží na způsobu léčení a adaptace v pooperačním období. Domnívám se, že byste se měla poradit především se svým ošetřujícím lékařem.

S pozdravem Václav Krása