Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Bronislava Pohludková
Předmět Dotaz
Dotaz Mám mentálně postiženého syna v srpnu mu bude osmnáct let po zvláštní škole začal navštěvovat učiliště s oborem kuchařské práce,pro zhoršující zdravotní stav jsme nyní školu ukončili.syn má epi,je v péčiu neurologa psychiatra , alergologa,má průkazku ztp/p,jinak nepobíráme žádné dávky chtěla bych se zeptat na jaké dávky máme nárok a kdy máme synovi zažádat o důchod.v srpnu začne navštěvovat domov pro osoby se zdravotním postižením.děkuji

Odpověd na dotaz:

 

Vážená paní Pohludková,

vzhledem k tomu, že Váš syn pravděpodobně nebude moci vykonávat žádné zaměstnání, doporučuji Vám abyste již nyní požádali o přiznání invalidního důchodu pro tzv. invaliditu z mládí. Pokud by syn mohl nastoupit nějaké zaměstnání a setrvat v něm alespoň rok. Byla by výše plného invalidního důchodu pravděpodobně vyšší než u invalidního důchodu z důvodu invalidity z mládí. Dále Vám doporučuji, požádat o příznání příspěvku na péči. Žádost na tento příspěvek obdržíte na odboru sociálních věcí Vašeho města.

S pozdravem.

 

Václav Krása