Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Vaclav
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den pane Krása,obracim se na Vás s prosbou-mám mirnou skoliozu páteře a vyhřezlou plotenku 7mm.Již dvakrát jsem dlouhodobě marodil,nejdříve přes půl roku a podruhé to bylo téměř 8 měsíců.Vrátil jsem se opět na své pracoviště(jsem dělník ve výrobě).Bolesti zad přetrvavaj,nevydržím 8 hodin pracovat ve stoje,nyní se mi opět zablokovaly záda a marodím.Je možné,dle vašeho usudku mi pomoci poradit,zda si mohu zažádat o částečný invalidní důchod?? Děkuji Vám za Vaší vztřicnost.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

domnívám se, že ve Vašem případě by asi opravdu stálo za to požádat o invalidní důchod I. nebo II. stupně, přičemž byste mohl na částečný úvazek dělat jinou práci. Možná by bylo dobré poradit se s odbory a s inspektorátem práce, zda byste nemohl obdržet důchod pro nemoc z povolání, protože je možné, že Vaše nemoc má vztah k Vašemu těžkému zaměstnání, které vykonáváte mnoho let.

S pozdravem Václav Krása