Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jan B.
Předmět Dotaz
Dotaz

Před lety mi byl přiznán invalidní důchod III. stupně. Chtěl bych Vás poprosit o odpověď: Za jakých okolností může dojít případně k úplnému odnětí či snížení PID? Děkuji, J. Berk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Berku,

na Vaší otázku nelze přesně odpovědět, protože záleží na druhu ID a další okolnosti. Pokud by se Váš zdravotní stav zlepšil, tak samozřejmě by Vám byl důchod snížen či odebrán. Také může být stupeň důchodu snížen či odebrán, pokud byste pracoval a ID by takovou možnost nepředpokládal. Naopak, pokud máte ID pro invaliditu z mládí, ID máte napořád a můžete normálně pracovat. Takže nelze přesně odpovědět.

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása