Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor ALENA
Předmět DOTAZ
Dotaz Dobrý den chtěla bych se zeptat muj přitel měl uraz zvedl břemenov praci problemy s plotinkou muže dostat rentu nebo invalidni duchod

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

záleží na několika věcech. Především úraz Vašeho přítele musí být evidován u zaměstnavatele jako pracovní úraz. Musí být sepsán protokol a také vyjádření lékaře. Pokud má trvalé následky a je v pracovní neschopnosti, může požádat o ID a o rentu. Je to však složitý proces. Pokud jde o rentu, je možné že pojišťovna se bude bránit.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása