Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Erika Jaworska
Předmět Dotaz
Dotaz Dobry den rada bych se zeptala syn mel pred rokem pracovni uraz kdy si natrikrat zlomil nohu a rozdrtil kost mel ctyri operace stale chodi o berlich a jeste jedna operace ho ceka navic ma paranoidni schizofrenii takze od ledna do konce dubna byl v dobranech v ustavni peci ve spatnem stavu nedostal zadny dopis ani lekarka mu nic nesdelila ale v lednu uz nedostal zadne penize v dubnu po propusteni tedy se dovedel ze mu skoncila podpurci doba zazadal si tedy o prodlouzeni bylo to zamitnuto proti tomu se odvolal uvedl vsechny duvody i to ze po dobu tech tri mesicu byl v ustavni peci pod silnymi leky bez moznosti areal opustit odvolani mu zamitli.nyni je stale na neschopence ale uz pul roku bez penez.pred mesicem daval zadost o invalidni duchod ale kdovi jak dlouho.a tet uz je to zoufala situace nema na jidlo ba bydleni keky hygienu proste nema na nic.co ma tedy delat?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Javorská,

doporučuji Vám, aby Váš syn navštívil co nejdříve OSSZ, kde podával žádost o ID. Žádost by měla být již dávno vyřízena. Pokud měl Váš syn pracovní úraz, měl být s ním sepsán zápis o pracovním úrazu a měla by mu být přiznána renta. Trochu může být problém s tím, že pojišťovna se bude hájit tím, že Váš syn má jako hlavní diagnozu paranoidní schizofranii a nikoliv úraz. Pokud by tomu tak bylo, je jediným řešením pouze soud. 


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása