Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lenka svačinová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,nerada Vás obtěžuji,ale nevím si rady. V roce 2010 jsem podstoupila operaci,kde bylo zjištěno onemocnění folikulárního lymfomu grade 1,IIIA.podstoupila jsem léčbu chemoterapií a zároveň imunochemoratepii a posléze 2011-2013 udržovací monoterapii rituximabem.Byl mi přiznán inv.důchod 3 stupně.mimo toho mám problémy s páteři a dle vyšetření magnetickou rezonancí mírnou atrofií mozku.V letošním roce v březnu bylo posouzení zdravotního stavu a bylo mi sděleno,že inv.důchod III.stupně je mi odebrán a nemám nárok ani na jeden stupěň invalidity.Proto bych Vas ráda požádala o radu jak dál postupovat.Děkuji moc

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svačinová,

doporučuji Vám, abyste podala námitku proti rozhodnutí. Námitka se musí podat do 30. dní od doručení rozhodnutí. Posílá se prostřednictvím OSSZ, ale adresuje se na ČSSZ, Křížová 25. 155 00 Praha 5. Do námitky uveďte, že nesouhlasíte s posouzením Vašeho zdravotního stavu, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása