Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Karel Mokrý
Předmět dotaz
Dotaz

Předmět: dotaz

Pokud jsme měli plný invalidní důchod, považuje se od 1.1.2010 za invalidní důchod pro invaliditu 3. stupně. Pokud první kontrolní lékařská prohlídka v roce 2010 stanoví nižší stupeň invalidity než 70%, důchod se nám sníží. Stane se tak ale až od třinácté splátky po lékařské prohlídce.

Dotaz:Mám tomu rozumět tak,že 12 měsíců ještě budu dostávat PID ve výši jaké mi byl určen a 13.měsíc už snížený?  A snížený bude na uroven,respektive částku ČID,JAKOU JSEM DOSTÁVAL než mi byl vyměřen PID? Nebo to bude jěště jiná částka ? děkuji za vysvětlení jestli to správně chápu. Karel

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mokrý,

Vašemu dotazu příliš nerozumím. Změna invalidního důchodu se promítne ode dne, kdy bude vydáno rozhodnutí o změně. Nevím proč by se změna měla promítnout až po roce.

S pozdravem

Václav Krása