Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jiří Pejsar
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den, opět vás zdržuji, ale po námitce pro ivnalidní důchod bych chtěl dát soudní jednání,bydlím v Ústí nad Labem, k jakému soudu můžu podat jednání? Děkuji Pejsar

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pejsare,

správní žaloba se podává ke krajskému soudu. Ve Vašem případě to bude krajský soud v Ústí nad Labem. Doporučuji Vám následující postup. Nejprve je dobré požádat soud o osvobození od soudních poplatků kvůli možnému např. znaleckému posudku, a ustanovení znalce a zástupce z řad advokátů k sepsání správní žaloby. Soud by po přezkoumání majetkových poměru žadatele měl, pokud žadatel splňuje podmínky, takovému návrhu vyhovět a advokáta přidělit, pak již nic nebrání k vyhotovení kvalifikované správní žaloby. Vše musíte stihnout do 60 dní od doručení rozhodnutí o zamítnutí námitky. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.