Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Eliška
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, v blízkém okoli žije pani, cca. 30 let - nedavno ji byl priznan invalidni duchod (plny), pry ma skoliozu, kyfozu atd... Pritom ma pani doma hospodarstvi, běhá s ovcemi na pole, jezdi na koni, lita kolem slepic, kacen, koz atd. S manželem oraji s koněm pole, sbiraji brambory...nechápu jak je možné, že dostala plny invalidni důchod...Když zvlada tolik fyzické zátěže?! Proč ne třeba jen 1.st? Maji 3 děti, s těmi běhá po ulici, na zahradě hraji micové hry apod. Kde mi o princip...proč je stát schopen uznat práce schopného nekoho kdo je a tom zle a sebrat mu duchod, přitom je na vozíku? Přesně toto se stalo tatinkovi kamaradky...nemá nohu, ma silnou cukrovku a diky tomu i velice špatný zrak...je to pán v letech, ale sebrali mu plny duchod a dali mu 1. Stupeň a proč? Protože ma zdravé ruce a hlavu. Opravdu je to vše o znamych?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Eliško,

na Váš dotaz prakticky nelze odpovědět. Ta paní, o které hovoříte může mít nějakou vnitřní nemoc, například crohnovu chorobu a podobně, která vylučuje trvalé zaměstnání, přesto člověk ve svém přirozeném prostředí může být bez problémů. 

Pokud jde o manžela Vaši známé, tak se musí samozřejmě bránit a pokud již uplynula delší doba, tak by měl zažádat znovu o zvýšení ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.